АВТОР - системи інформаційної безпеки  
Українська Русский English
Пряма лінія:    (044) 538-00-89
Техпідтримка: (044) 538-11-14
ГоловнаАпаратні продукти › Продукти для платіжних систем › Платіжна картка

Продукти для платіжних систем

POS-термінали | Кіоски самообслуговування

Платіжна картка

У Національній Системі Масових Електронних Платежів (НСМЕП) застосовуються платіжні картки зі вбудованими мікропроцесорами – смарт-картки. Смарт-картка, що є носієм фінансової інформації в НСМЕП, на відміну від пластикової картки з магнітною смугою, якнайповніше задовольняє вимогам безпеки. На її базі створена високоефективна офф-лайн технологія, що не вимагає оперативного зв'язку з банківським рахунком під час виконання платіжних операцій.

електронный гаманець та електронный чекВ НСМЕП використовуються платіжні картки з такими платіжними інструментами як електронний гаманець і електронний чек. Для кожного платіжного інструменту в банку заводиться відповідний рахунок.

Гроші з рахунку можна перекласти на картку відповідного платіжного інструменту. При цьому можна оплачувати товари і послуги грошовими коштами, що знаходяться на картці, в офф-лайн режимі без зв'язку з банком.

Для клієнта різниця між інструментами полягає в тому, що при оплаті грошовими коштами, які знаходяться на картці в «гаманці», не потрібне підтвердження платежу ПІН-кодом (при сумі, що не перевищує певного ліміту). Застосування електронного гаманця доцільне при розрахунках малими сумами. Електронний чек орієнтований на застосування при середніх і значних по сумі платежах. При платежах з рахунку для користувача нема відмінностей між цими інструментами.

два платіжних інструмента, які прив'язані до одного рахункуВ даний час в більшості банків випускають картки з двома платіжними інструментами, які прив'язані до одного рахунку.

На сучасних картках НСМЕП можна створювати до 30 різних платіжних інструментів. Кожен платіжний інструмент має відповідний код валюти, з якою він працює. Коди валют відповідають як реальним грошам (гривна, долар, євро і так далі), так і віртуальним, або взагалі яким-небудь відвернутим одиницям. Наприклад, можна створити платіжний інструмент, який працюватиме з літрами, кілограмами, поїздками, фішками тощо.

Окрім платіжних інструментів в картку можна заносити спеціалізовані програми (додатки), які можуть значно розширювати функціональність картки. Ці додатки можуть працювати як з платіжними інструментами, так і виконувати інші функції. Наприклад, такі додатки можуть підтримувати бонусні і інші системи лояльності, пільгові і соціальні платежі, виконувати специфічні функції (шифрування, постановка і перевірка електронного цифрового підпису, генерація паролів), забезпечувати роботу з різними системами розмежування доступу і тому подібне.

У НСМЕП використовуються картки з контактним інтерфейсом. В даний час вже існують картки НСМЕП з подвійним інтерфейсом (контактним і безконтактним). Такі картки додатково можна використовувати при оплаті в транспорті (метрополітен, наземний транспорт, електропоїзди), в системах доступу в приміщення (прохідні) і інших системах, де вживання контактних карток утруднене або неможливе.

У НСМЕП так само використовуються спеціальні платіжні засоби, виконані у вигляді USB-устройств. Такий пристрій виглядає як звичайна флеш-пам'ять USB і виконує функцію ридера смарт-карток і платіжної картки НСМЕП в одному пристрої. Призначені для проведення Інтернет платежів.

У 2011 році Національний Банк України сертифікував і видав дозвіл на вживання в НСМЕП спеціального платіжного засобу - «Мікро SD» (см. ПлатиМО-SD).

Отримати платіжну картку і спеціальні платіжні засоби НСМЕП можна в банках участниках НСМЭП.

 
Клієнтам Державної Казначейської служби України
Користувачам Єдиних та Державних реєстрів
Сервісів АЦСК «Україна»
Комп'ютерної програми «M.E.Doc»
Завантажити
Новини компанії
© 2002-2021 ТОВ АВТОР Наша адреса:
вул. Смоленська, 31-33
Київ, 03057, Україна
Пряма лінія: +380 44 538-00-89
Техпідтримка: +380 44 538-11-14